niedziela, 29 kwietnia 2007

Reklama.

 1. Rozumieć.

  Rozumiem1 --- znaczy stosuję. Sokratejskie wiedza == cnota.
  Rozumiem2 --- znaczy jest coś czego nie stosuję, ale mógłbym, i to że tego nie stosuje nie jest kwestią wyboru. Na przykład nie mam na to czasu w sensie globalnym. Ktoś może mi powiedzieć --- fajnie jest uczyć się Japońskiego, a ja mu powiem rozumiem2, bo życia nie starczy na nauczenie się wszelkich, godnych i wspaniałych nauk. Tak samo rozumiem2 potrzebę realizowania się poprzez sztuki plastyczne, ale cóż po prostu nie mam specjalnego talentu. Przykład:
  I regret that I am unable to to give you advice on how to plan, write, rewrite, market, or sell your book. I am sorry that I do not have the knowledge or connections to enable me to refer you to an agent. Although I know I might enjoy it very much it if I could do it, the limited hours of the day and the limited span of my life do not permit me to read the material you send me, or tell you my opinion of it.
  -- http://www.ursulakleguin.com/Mail.html
  Rozumiem3 --- znaczy że ja tego nie stosuję z przyczyn koniecznych, ale uważam to również za godne i warte stosowania. Przykładowo rozumiem3 wiarę (dajmy na to, te sensowniejsze odłamu judeochrześcijaństwa). Jest ona ze mną absolutnie niekompatybilna, znaczy nie byłbym sobą gdybym podjął ten wybór. Ale widzę jego zalety i go doceniam.

Reszta na: google Docs

Reklama:

Zachęcam do zajrzenia na: http://fizolof.blogspot.com/

Moja strona domowa zmieniła adres: http://jbhome.wikidot.com/

Ta strona nie będzie już updejtowana. Blog został przeniesiony na: http://jbhome.wikidot.com/blog:start

Blog: