czwartek, 15 lutego 2007

Jacka przypadki --- tragikomedia w pięciu aktach

Akt I.
Piątek godzina 00:10.
Wchodzę na stronę z bardzo fajnymi audiobookowymi torrentami. Wchodzę w wyszukiwanie i znajduje jakiegoś super torrenta (chyba jakiegoś Dicka). Dostaje wiadomość: "Niezarejestrowani użytkownicy mogą ściągać tylko nowe torrenty".

Akt II.
Rejestracja.
Wchodzę na stronę rejestracji. Zdążam wypełnić formularz. Klikam enter. I dostaje errora: "Nasze rejestracja czynna jest w każdy piątek". Patrze na zegarek --- jest 15 po północy.

Akt III.
Po tygodniu:
Wchodzę na stronę i widzę newsa: "Z powodu problemów z serwerami rejestracje zamknięte do odwołania".

Akt IV
To z dupy strony spróbuję --- dodają na tyle często że będę mógł sobie te 'nowsze' torrenty'. Więc ustawiłem sobie kanał rss z nowymi torrentami z audiobookami. Znalazłem: Jakiś tam wywiad z Carlem Saganem i Podróże Gulliwera (BTW: to nie jest książka dla dzieci a porządna satyra polityczna na porządki panujące w Elżbietańskiej anglii).

Akt V
Znalazłem perełkę --- Maika Resnicka 'Kiringya', taka pseudo-utopia S-F, ale IMHO bardzo oryginalna. A ze dwa opowiadania są majstersztykami. I co? Error message: "Unregistered clients are limited to 3 download per week". Fuck!

PS. Wbrew pozorom rozumiem twórców tej strony. Dość agresywnie wymagają tego żeby wysyłać więcej niż się pobiera (jako że zarządzają trackerem to generalnie da się takie coś napisać). Jak ktoś za bardzo spadnie to go banują. A żeby ban był skuteczny trza utrudnić rejestrację.

Reklama:

Zachęcam do zajrzenia na: http://fizolof.blogspot.com/

Moja strona domowa zmieniła adres: http://jbhome.wikidot.com/

Ta strona nie będzie już updejtowana. Blog został przeniesiony na: http://jbhome.wikidot.com/blog:start

Blog: